Лето 2024 * Лето 2024 *                                       &nb Повеќе детали
Тунис Тунис                                           Повеќе детали
Египет Египет                                           Повеќе детали
Грција  Грција                                         &nbs Повеќе детали
Турција Турција                                         Повеќе детали
Vila Maria Pontoy Vila Maria Pontoy   10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2023   {phocagallery view=category|categoryid=1623|limitstart=0|limitcount=0|imag Повеќе детали

Vila Zorbas

 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.2023

5% попуст за целосна уплата до 01.04.2023

 

 

 

 

Вила Зорбас се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /2+2/, две легла во кујната и брачен кревет во спалната соба во апартманите на II кат и брачен кревет во кујната и две оделни легла во спалата во апартманите на I кат.  Тераса со страничен поглед кон паркот и рестораните пред плажата, просторна кујна со трепезариска маса. Дуплекс апартман /4+2/ со две одделни спални соби со директен поглед кон плажа и море со голема кујна со трепезариска маса, клуб масичка и голема аголна тераса кон море и се наоѓа на II кат. Апартманите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима и   интернет - бесплатни. Апартманите се наоѓаат на II кат. (Координати: 40.257340, 23.217020)

Nea Flogita  Vila Zorbas

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман со една спална /2+2/ и 5-то и 6-то лице во дуплекс апартман /4+2/ - БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-толице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 20м од вилата;
 • Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме10% попуст на вториот термин;
 • За аранжманитеза 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за превоз:45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • Задолжително патничко осигурување (инфорамции во агенцијата).

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

Се вчитува...

Туристичка агенција - Диме Турс ДООЕЛ
Со "А" лиценца   
Ул. "Столарска", Локал 8, комплекс БЕЗИСТЕН 
7000 Битола, Република Македонија
Телефон : +389 47 609 202
Мобилен : +389 78 662 760
E-mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.