Лето 2023 * Лето 2023 *                                       &nb Повеќе детали
23ти Октомври     23-ти Октомври     Автобуски програми             Истанбул 2BB    И Повеќе детали
Октомвриски Патувања   11-ти Октомври      Автобуски програми           Азурен Брег 3BB    Emilia Rom Повеќе детали

Nea Flogita copyVila Maria Pontoy

 

 

 

 

 

Вила Мариа Понтои се наоѓа на 50 метри од песочната плажа на Неа Флогита. Вилата располага со трокреветни и четирикреветни студија. Студијата се опремени со кујна (основен прибор за приготвување на лесни јадења, решо со мини релна и голем фрижидер со комора за замрзнување.), ТВ и клима уред, чие користење е вклучено во цената и wi-fi (вклучено во цена). Агенцијата неможе да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Координати: 40.257948, 23.214019

Nea Flogita  Vila Maria Pontoy

Важни напомени

 • Туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба.
 • За пакет аранжманот во студио потребни се минимум 2 лица.
 • Трето, четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат.
 • Дете до 02 години не плаќа за превоз, (бесплатно) не користи седиште во автобус.
 • За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10 евра по лице.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.dimetours.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.dimetours.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот (минибусот).
 • Секој патник има право на 1 парче багаж.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
 • Попустите за рана уплата , не важат за пакет аранжманите (смените означени со ѕвездичка (*) во табелата)
 • За рано резервирање се уплатува аванс 50% од вредноста на аранжманот додека. остатокот од 50% се доплаќа до крајот на траењето на попустот.
 • Кога има акциски попуст или кога едната смена е со * на втората смена не се одобрува дополнителен попуст.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените и уплатени резервации.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови за патување на ТА Диме Турс кои што се наоѓаат на задната страна од договорот за резервација.
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 50% од целосната вредност на аранжманот, а целосна доплата на аранжманот е дваесет и еден ден (21) пред поаѓање, освен ако не е поинаку назначено во условите за резервација.
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за веке резервираната соба.

Автобуски превоз

40 евра за возрасни – повратна карта

30 евра за возрасни – карта во еден правец

30 евра за деца до 12 години – повратна карта

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на  промена на цената на горивото.

 

 

 

 

ПРОГРАМА

Се вчитува...

Туристичка агенција - Диме Турс ДООЕЛ
Со "А" лиценца   
Ул. "Столарска", Локал 8, комплекс БЕЗИСТЕН 
7000 Битола, Република Македонија
Телефон : +389 47 609 202
Мобилен : +389 78 662 760
E-mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.