Истанбул

 

 Istanbul2345web

 

Местото што ги исполнува сите желби на светот и Ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. Главниот град на 3 империи ќе Ве освои, бидејќи не е само име од историјата. Ова е единствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности...

Istanbul1

Istanbul2

Во цената се вклучени следниве услуги:

  • Авионски превоз со Пегасус (по лице 20кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж)
  • Аеродромски такси
  • 2,3,4 или 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели
  • Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром
     Istanbul3

Во цената не се вклучени следниве услуги:

  • Патничко и здравствено осигурување
  • Екстра трошоци во хотел
  • Цена за бебе, возраст 0-1,99 изнесува 40 евра
  • Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 евра
  • Цена за еднокреветна или трокреветна соба се добива на барање
     

Важна напомена:

• Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!

• Плаќањето е задолжително во денари (1 евро = 62 мкд)

• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со мин.6 месеца од денот на патувањето

• За влез во Р.Турција потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 72 часа) или брз антигенски тест ( не постар од 48 часа), или сертификат дека сте ја прележале болеста во последните 6 месеци. Сите наведени сертификати се однесуваат за лица посатари од 6 години.

• За влез во Р.Турција потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 72 часа) или брз антигенски тест ( не постар од 48 часа), или сертификат дека сте ја прележале болеста во последните 6 месеци. Сите наведени сертификати се однесуваат за лица посатари од 6 години.

• Важно:За резервација задолжителна уплата од 100%, и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100%.

 

Istanbul4

Istanbul5

 

 

 

 

ПРОГРАМА

Се вчитува...