НЕА ПОТИДЕА

Nea_Potidea.jpg Неа Потидеа е е дно од помирните летувалишта на првиот крак на полуостровот Халкидики. Се наоѓа на 60 км. југоисточно од Солун. Располга со голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна медитеранска вегетација. Гостопримливоста на домаќините го прават ова место примамливо за  фамилијарен одмор.

 

Kostas                                                                             Argo                                                                                                                                  House Lithea

 

       

Vergina

IsiLuxe Potidea Golden Beach

Brothers