НЕА ФЛОГИТA

Nea_Flogita.jpg Едно од најпривлечните места, сместено на западната страна на полуостровот Касандра, е Неа Флогита на 50 км од Солун, а на само 5 км од Неа Мудања. Претставува мало идеално место за оние кои сакаат опуштено и мирно летување. Ова место го карактеризираат преубави песочни долги плажи, со многубројни таверни, барови на плажа опкружени со бујна медитеранска вегетација, со кристално чиста и топла вода. Ви го препорачуваме за фамилијарни, незаборавни одмори.

 

Bouzalis                        Minas                          Mihalis
         
Zobras   Haris   Corfu
         
Litca   Litca2   KaterinaLux
         
Hristo   Maria   Eva
         
Tolis1   Vasilis   Viki
         
NikosLux   Vula   Anna