АФИТОС

Afitos.jpg Афитос е познато туристичко место,сместено на источната страна на Касандра. Заблагодарувајќи на својот автентичен амбиент, од камени куќи,со преубав поглед кон морето,со преубави плажи со кристално сино море,свеж воздух од околните планини,го прават ова место атрактивна туристичка дестинација.Ова место се наоѓа на само 86км. од Солун,помеѓу местата Неа Фокеа и Калитеа на Касандра. Самото место нуди  преубав поглед кон заливот Торонеос.

 

Galanis                         Yannis                          Vrahos